Logo ve Marka Kullanımı

USTA BELGELENDİRME tarafından yapılan sınavlarda başarılı olan adaylara ilgili ulusal yeterliliklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” verilmektedir.
USTA Belgelendirme tarafından belgelendirilmiş personel veya bu kişileri istihdam eden kurum/kuruluşlar, basılı ve elektronik ortamda, reklamlarında, tanıtım faaliyetlerinde USTA logosunu kullanabilirler. USTA logosu sadece belge kapsamı dahilindeki faaliyet alanlarında kullanılabilir. Kartvizitlerde veya ürün üzerinde kullanılamaz. USTA logosu kullanan belgelendirilmiş personel ve çalıştıkları kuruluşlar tüm kuralları kabul etmiş sayılır. USTA logosunu kullanan belgelendirilmiş personel TÜRKAK ve MYK tarafından ilan edilmiş şartlara da uymakla yükümlüdür.
Personel belgelendirme faaliyetleri sonucunda verilen MYK belgesi sadece belge sahibi tarafından belge geçerlilik süresi boyunca kullanılabilir. Belgenin haksız ve yanlış kullanılmasından doğan sonuçlar  kişinin sorumluluğundadır.

USTA Logosunun Uygunsuz Kullanımı : Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri çalıştıran kuruluşlar ilgili bu hükümlere uygun hareket etmekle mükelleftir. Aykırı hareket eden kişiler USTA tarafından uyarılır. Uyarıya rağmen uygunsuz kullanıma devam eden kişilerin belgeleri iptal edilir. Gerekli hallerde hukuki süreçler takip edilir.
“İESOB”, “USTA” “USTA BELGELENDİRME” logo ve marka kullanımı izin verilenden farklı bir şekilde veya izinsiz kullandığının saptanması durumunda  da konu ile ilgili yasal süreç başlatılır.

MYK ve TÜRKAK Markasının Kullanımı:  MYK ve TÜRKAK markaları kuruluşların kendi usul ve esaslarına uygun kullanılır.


Usta Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi İktisadi İşletmesi
İESOB | İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan bir iktisadi işletme olup, MYK mevzuatı çerçevesinde sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

USTA Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi
İsmet Kaptan Mah. Şevket Özçelik Sk.59 514
Konak/İZMİR
Türkiye
+90 (232) 482 11 65
+90( 232) 482 11 65
bilgi@iesob.org.tr