Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler

  1. Sınav başvurusu tamamlanan ve kabul edilen adaylar sınav ve belgelendirme faaliyetlerini kullanıcı adı ve şifreleri ile web sitesi üzerinden “Başvuru Sorgulama” kısmından takip etmelidirler.
  2. Başvurusu onaylanan adaylara bilgilendirme; sözlü, mail ya da SMS yolu ile bilgi verilir.
  3. Adaylar sınava girmeden önce teorik veya pratik sınav yeri ve saatlerini yine kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile web sitesi üzerinden giriş yaparak takip etmelidirler.
  4. Sınavların ilan edildiği/adaylara bildirildiği tarihten itibaren, adaylarca Sınava Giriş Belgelerini ya sistem üzerinden çıktı almalıdır ya da USTA merkezine gelerek elden almaları gerekmektedir.
  5. Sınava girmeden önce aday sınav giriş belgesini ve kimlikleri yanında bulundurmalıdırlar. Sınav belgeleri olmayan adaylar sınava giremezler.
  6. Adaylar, katılmadıkları sınavlar için herhangi bir hak talebinde bulunamaz. Sınavlara girmeyenlere yeni bir sınav hakkı verilemez. Ücret iadesi yapılamaz.
  7. Aday gireceği sınav hakkında ilgili ulusal yeterliliği okuyarak genel bir bilgi sahibi olup sınava girmelidir. Ulusal yeterlilikler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

 


Usta Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi İktisadi İşletmesi
İESOB | İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan bir iktisadi işletme olup, MYK mevzuatı çerçevesinde sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

USTA Mesleki Yeterlilik Sınav Merkezi
İsmet Kaptan Mah. Şevket Özçelik Sk.59 514
Konak/İZMİR
Türkiye
+90 (232) 482 11 65
+90( 232) 482 11 65
bilgi@iesob.org.tr